Moskwa: najwięcej zgonów od początku pandemii

W Moskwie odnotowano w ciągu ostatniej doby 114 zgonów na Covid-19 - to najwięcej od początku pandemii. Poprzednia najwyższa liczba zgonów w ciągu doby zarejestrowana została 25 czerwca, gdy zmarło 98 osób. Dane te podał w niedzielę sztab ds. walki z epidemią.

Ogółem w Rosji zmarło w ciągu minionej doby 599 pacjentów z koronawirusem. Wykryto 20 538 nowych zakażeń. Po raz pierwszy od pięciu dni dobowy przyrost infekcji zaczął spadać.

W republice Buriacji, regionie w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej graniczącym z Mongolią, od niedzieli obowiązuje lockdown. Wszystkie przedsiębiorstwa, z wyjątkiem tych, których działalność jest niezbędna, zawieszają pracę. Spośród placówek handlowych działają tylko sklepy spożywcze z towarami pierwszej potrzeby oraz apteki. Dzieci w wieku do lat 14 mogą wychodzić na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych.

Ograniczenia te będą obowiązywać do 11 lipca. Buriacja jest jedynym z ponad 80 podmiotów Federacji Rosyjskiej, gdzie w czasie trzeciej fali epidemii wprowadzono tak surowe restrykcje. Kreml zapowiadał ostatnio, że na szczeblu ogólnokrajowym lockdown nie jest planowany.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg