Papieska Akademia Nauk w obronie lodowców

Papieska Akademia Nauk ostrzega przed topnieniem lodowców i apeluje o powstrzymanie tego procesu poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz innych zanieczyszczeń. W Watykanie opublikowano raport grupy roboczej powołanej przez tę instytucję w celu zbadania wspomnianego problemu.

Obradowali oni w kwietniu w siedzibie akademii w ogrodach watykańskich, w sumie 23 naukowców o niekwestionowanym autorytecie w tej dziedzinie. W opublikowanym przedwczoraj raporcie potwierdzają oni poważne i być może nieodwracalne zmiany w ekosystemie, spowodowane nieodpowiedzialnym zachowaniem człowieka. W ich przekonaniu aktualna sytuacja wymaga bezzwłocznych działań wszystkich krajów.

Do raportu Papieskiej Akademii Nauk odniósł się również watykański rzecznik prasowy. „Nie ma on, jak zaznaczył, wartości doktrynalnej, lecz jest oparty na autorytecie naukowym jego autorów. Wpisuje się jednak w głęboką troskę Kościoła o środowisko naturalne, o czym wielokrotnie wspomina ostatnio Benedykt XVI – dodał ks. Federico Lombardi SJ.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama