Miliard googlujących

Liczba internautów, korzystających z przeglądarki Google'a i różnych portali, należących do tej firmy, np. portalu YouTube, w maju po raz pierwszy przekroczyła w ciągu miesiąca 1 miliard, co oznacza wzrost o 8,4 proc. w porównaniu z majem 2010.

Media publikują w środę te dane, powołując się na firmę comScore, która zajmuje się m.in. monitorowaniem ruchu w sieci.

Na drugim miejscu, z 905 milionami użytkowników w maju, pozostał Microsoft, odnotowując jednak 15-procentowy wzrost liczby korzystających z jego internetowej oferty. Na portal społecznościowy Facebook zajrzało 714 milionów internautów (wzrost o 30 proc.).

Na Facebooku ludzie pozostają jednak dłużej niż na portalach Google'a. W maju użytkownicy portalu społecznościowego spędzili na nim łącznie 250 miliardów minut, podczas gdy na Google'u "tylko" 200 miliardów minut.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERNET, MEDIA, USA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.