Machiny latające Leonarda na lotnisku

21 maszyn latających i urządzeń, zaprojektowanych przez Leonarda da Vinci można oglądać od środy na wystawie na rzymskim lotnisku Fiumicino, noszącym imię genialnego artysty. Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia lotniska.

Wystawa na Terminalu 1 przedstawia wszystkie maszyny Leonarda i prototypowe instrumenty aeronautyczne, wykonane - zgodnie z jego projektem z drewna i tkaniny - w naturalnych rozmiarach.

Są prototypy lotni i helikoptera. Zaprezentowano między innymi maszynę znaną jako ornitopter, która lata dzięki poruszającym się skrzydłom. Ich rozpiętość wynosi 24 metry.

Maszynom towarzyszą opisy w sześciu językach, a także tablice z wyjaśnieniami projektów i koncepcji artysty, zafascynowanego inżynierią. Niezwykłą wystawę na największym lotnisku we Włoszech będzie można zwiedzać do 12 kwietnia przyszłego roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NAUKA, SPORT, WŁOCHY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.