Grzyb, który jest naturalnym wrogiem groźnych pszczelich pasożytów, ma potencjał do stania się skutecznym biopestycydem, który pomoże chronić pszczele rodziny na całym świecie.
Rośliny nieuprawne wracają do łask. Dlaczego? Bo są zdrowe i świetnie sprawdzają się w kuchni. Przekonuje o tym naturo- i fitoterapeutka, autorka bloga DziczeJemy Justyna Pargieła.
Kaukaskie barszcze należy usuwać z terenów otwartych i zapobiegać ich inwazji w pozostałych siedliskach, ponieważ nawet niewielka ich ilość negatywnie wpływa na ptaki - sugerują naukowcy z Czech i Polski.
Wyginięcie dinozaurów, a przede wszystkim zniknięcie dużych roślinożerców, wpłynęło na ewolucję roślin. Skutki widoczne są do dziś - informują naukowcy na łamach "Proceedings of the Royal Society B".
Fungicydy stosowane w celu przedłużenia trwałości owoców sprzyjają rozwojowi i gromadzeniu na ich powierzchni patogennych superdrożdżaków, które są oporne na większość leków, powodują zakażenia szpitalne i mają wysoki potencjał epidemiczny - informuje pismo "mBio".
Są znane i stosowane od wielu lat. Pomagają przetrwać trudny czas, kojąc nerwy, wspierając odporność i poprawiając koncentrację.
Glony glebowe wychwytują około 3,6 gigaton węgla rocznie.
Na Ziemi może istnieć nawet ok. 73,3 tysięcy gatunków drzew - wynika z najnowszych badań przedstawionych w PNAS. Niemal jedną trzecią stanowią gatunki drzew rzadkie i wrażliwe na presję ze strony człowieka. Ponad 9 tys. wciąż czeka na odkrycie i naukowy opis.
Z dwutlenku węgla i wodoru... wyprodukowano skrobię.
Niesione wiatrem chmury dymu i popiołu z pożarów, które spustoszyły Australię w roku 2019 i 2020 spowodowały rozległe zakwity glonów na południowym Pacyfiku, tysiące kilometrów na wschód - wynika z nowego badania opublikowanego na łamach "Nature".