Niektóre antybiotyki mogą łączyć się z cząsteczkami nanoplastiku, co osłabia ich efektywność. Może to pogarszać skuteczność leczenia - uważają naukowcy.
Być może wkrótce ludzie będą żyli nawet dłużej niż 115 lat, ale zbliżamy się do granic możliwości ludzkiego organizmu - powiedział w rozmowie z PAP prof. Aaron Ciechanover, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2004 r.
Polaryzacja polityczna stwarza zagrożenia dla zdrowia. Im bardziej radykalne poglądy, tym gorszy stan zdrowia - wynika z nowej analizy opublikowanej przez "Nature Medicine".
Nie suplementy diety, czosnek i domowe mikstury, ale sen, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są filarami budowania odporności organizmu - podkreślił w rozmowie z PAP dr hab. n. med. Michał Chudzik, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej nie zmniejsza ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, może za to zwiększyć ryzyko chorób naczyń krwionośnych - informuje "International Journal of Epidemiology".
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała Egiptowi certyfikat „wolny od malarii”. Jak informuje WHO to konsekwencja prawie 100-letnich wysiłków podejmowanych przez rządy Egiptu, celem przeciwdziałania tej chorobie, obecnej tam od czasów starożytnych.
Łagodzenie bólu inaczej przebiega u mężczyzn, a inaczej - u kobiet - informuje pismo "PNAS Nexus".
Kobiety w ciąży śpiące mniej niż siedem godzin na dobę mogą urodzić dzieci, które będą borykały się z opóźnieniami neurorozwojowymi - informuje "The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism".
Muchomor zielonawy, znany też jako muchomor sromotnikowy, odpowiada za 90 proc. śmiertelnych zatruć grzybami na świecie. Czasem wystarczy zjeść jeden kapelusz, by umrzeć na skutek zatrucia - powiedziała PAP mykolog dr hab. Marta Wrzosek.
Ograniczenie siedzenia w ciągu dnia skutecznie zapobiega nasilaniu się bólu pleców, jednej z najczęstszych dolegliwości naszych czasów - wynika z analizy naukowców z Uniwersytet w Turku (Finlandia).