Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się pierwsze w tym roku opryski przeciwko larwom meszek i komarów. Na walkę z tymi uciążliwymi owadami miasto wyda w tym roku 30 tys. zł - podała Anna Zaleska, rzecznik gorzowskiego magistratu.
Walka z malarią, która atakuje rocznie około 200 mln osób może okazać się jeszcze trudniejsza. Francuscy naukowcy odkryli w Afryce nowy sprytniejszy gatunek komara, który może być głównym źródłem tej choroby - informuje Reuters.
Naukowcy z Uniwersytetu Hajfy zidentyfikowali chemiczną postać związku, pozostawianego przez komarzych wrogów, żyjących w wodzie. Gdy taki związek chemiczny umieści się w siedlisku komarów, te czując, że ich potomstwo może być zagrożone nie złożą tam jaj.
Nietoperze mogą pomóc w walce z komarami - przyznają naukowcy. Jak mówi Joanna Kohyt z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, badająca zwyczaje tych ssaków, nie należy jednak oczekiwać cudu, nawet jeśli zapewnimy im wygodne lokum w pobliżu domu.
Najlepiej wkładać ubrania z długimi rękawami i długimi nogawkami. W skrajnych przypadkach zakładać na głowę moskitierę.
To pytanie będzie w tym roku szczególnie często zadawane. Jest mokro i bywa gorąco. A to wymarzone warunki dla rozmnażania komarów. Są natrętne i dokuczliwe, ale także pożyteczne i – gdy im się dobrze przyjrzeć – piękne.
Włosi masowo kupują domki dla nietoperzy, które wieszają na tarasach i w ogrodach. Obecność tych ssaków , jak się okazało, to najskuteczniejsza broń w walce z plagą komarów. Nietoperz zjada ich w ciągu nocy około 2 tysięcy.