Lubuskie walczy z krwiopijcami

W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się pierwsze w tym roku opryski przeciwko larwom meszek i komarów. Na walkę z tymi uciążliwymi owadami miasto wyda w tym roku 30 tys. zł - podała Anna Zaleska, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Jak przekazał Jan Figura, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta w Gorzowie, z prowadzonych w minionych latach obserwacji wynika, że dzięki opryskom udaje się o 60 proc. zmniejszyć liczbę dokuczliwych owadów, które pojawiają się w powietrzu.

W tym roku w Gorzowie można spodziewać się, że meszek i komarów będzie naprawdę dużo. Utrzymujący się przez wiele miesięcy wysoki stan wód sprawił, że ich larwy mają znakomite warunki do rozwoju.

We wtorek 29 marca pierwsze opryski są wykonywane do wody z 32 stanowisk. Środkiem owadobójczym jest larwicyd zawierający bakterię zwalczającą jedynie larwy meszek oraz komarów; to środek całkowicie niegroźny dla innych organizmów żywych i środowiska.

W pierwszym etapie opryski będą realizowane do rzeczki Srebrnej i Kłodawki oraz Kanału Deszczańskiego.

Co dwa tygodnie wydział zarządzania kryzysowego urzędu miasta, koordynujący akcję, będzie otrzymywał specjalne raporty i w zależności od potrzeb będą podejmowane kolejne działania.

Opryski przeciwko meszkom są prowadzone w Gorzowie od 2001 roku. Przed rokiem miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja