Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Przewlekłe narażenie na zanieczyszczenia powietrza, takie jak pyły zawieszone PM2,5 oraz tlenek azotu, ma związek z częstszym występowaniem nie tylko raka płuca, ale też raka jelita grubego, prostaty i raka piersi - wynika z badania opublikowanego na łamach pisma "Environmental Epidemiology".
10-letni samiec tygrysa syberyjskiego w niedzielę padł nagle z niewyjaśnionych przyczyn w podseulskim zoo - poinformowała we wtorek koreańska agencja informacyjna Yonhap. To gatunek na skraju wyginięcia.
745 100 ton - tyle odpadów z tworzyw sztucznych wywiozły Niemcy za granicę w całym 2022 roku. Takie dane podał Federalny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że Niemcy zajmują niechlubne, pierwsze miejsce w eksporcie odpadów w UE.
Zdolność owadów do znajdowania pożywienia i partnera reprodukcyjnego jest upośledzona, gdy na ich czułkach gromadzą się cząstki stałe, będące składnikami zanieczyszczenia powietrza - donoszą naukowcy z University of Melbourne, Beijing Forestry University i University of California Davis.
W ciągu ostatnich 20 lat liczba prywatnych odrzutowców na świecie wzrosła ponad dwukrotnie; to one generują połowę emisji CO2 w biznesie lotniczym
Czy pomoże też wchłaniać to, co organizmowi potrzebne?
Rozprzestrzenianie się na nowych terenach obcych gatunków to silne zagrożenie dla miejscowych ekosystemów i dobrostanu ludzi. Naukowcy oszacowali koszty takich przyrodniczych zaburzeń dla Unii Europejskiej.
Mapę pokazującą ilość plastikowych odpadów wzdłuż wszystkich rzek i potoków w Ekoregionie Karpat - opracował zespół naukowców z Instytutu Ochrony Przyrody PAN. Badania pomogą w wyborze miejsc oczyszczania rzek albo instalacji infrastruktury do usuwania plastiku.
Jak sugeruje nowe badanie, owady zapylające w nocy, takie jak ćmy, mogą odwiedzać tyle samo roślin, co pszczoły, dlatego również powinny być przedmiotem działań ochronnych - informuje pismo "Ecology Letters".
Rośliny przekazują do współpracujących z nimi podziemnych grzybów około jednej trzeciej dwutlenku węgla, generowanego rocznie przez spalanie paliw kopalnych. Te ekosystemy są jednak zagrożone.