Sposób wentylowania klatek, w których trzyma się myszy laboratoryjne może wpływać na zmiany w mózgu i w zachowaniach zwierząt, a przez to przyczyniać się do różnic w wynikach badań - informuje pismo "PLoS One".
Wiśni w tym roku będzie prawdopodobnie o 1/3 mniej niż w ubiegłym roku. Sadownicy, którym owoce się udały, mogą na nich nieźle zarobić. Wiśnie "na pniu" kupuje przemysł i płaci za nie nawet 5 razy więcej niż w ubiegłym roku.
Zamówienia na ponad 25 mld dol. złożono w ciągu trzech dni międzynarodowego salonu lotniczego w Farnborough, największych targów lotniczych na świecie - poinformowały w środę agencje prasowe.
Do jesieni nadzór górniczy przygotuje kompendium informacji potrzebnych inwestorom, zainteresowanym poszukiwaniem i wydobyciem gazu łupkowego w Polsce. Chodzi m.in. o zbiór reguł i przepisów, związanych z rozpoczęciem takiej działalności.
Nietoperze mogą pomóc w walce z komarami - przyznają naukowcy. Jak mówi Joanna Kohyt z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, badająca zwyczaje tych ssaków, nie należy jednak oczekiwać cudu, nawet jeśli zapewnimy im wygodne lokum w pobliżu domu.
Ojciec Leon o wychowaniu i patriotyzmie, o UE, o strojach i pornografii, o miłosierdziu i pojednaniu, o szkole i rodzinie, o tolerancji...
Przemierzanie ziemi Majów w poszukiwaniu śladów ich przeszłości jest fascynującą przygodą, do której zaprasza lektura tej książki.
Oto próba odczytania ukrytych znaczeń obrazu Maryi, adresowanego w dużej mierze do Indian, uciskanych wówczas przez białych najeźdźców.
Naukowcy odkryli najcięższą ze znanych gwiazd. W momencie narodzin jej masa była ok. 320 razy większa od masy Słońca. Jest to też gwiazda o największej jasności - niemal 10 mln razy większej niż Słońce.
Niniejszy dziennik jest osobistą relacją z pobytu autora w Boliwii i Peru. Książka polecana tym, którzy chcą poznać losy kościoła w Ameryce Łacińskiej.