Czy jest życie na Marsie?

Łazik "Curiosity" jest już gotowy do lotu na Marsa. Jak poinformowała w czwartek amerykańska agencja kosmiczna NASA, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, 25 listopada pojazd ten wyruszy w kierunku Czerwonej Planety.

Wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, m.in. do badania powierzchni Marsa, "Curiosity" został już umieszczony w specjalnej kapsule, a ta w rakiecie, która wyniesie go w przestrzeń kosmiczną z Cape Canaveral na Florydzie.

Łazik jest wielkości samochodu terenowego i ma wylądować na Marsie w sierpniu 2012 roku. Przez dwa lata będzie tam szukał śladów wszelkich form życia. "To jest najnowocześniejszy pojazd badawczy, jaki wyszedł spod ludzkiej ręki" - zapewnił Doug McCuistion, szef programu marsjańskiego w NASA. (PAP)

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ASTRONOMIA, NAUKA, USA

  • Agaton
    11.11.2011 12:36
    Ciekawe czy ten łazik ma w wyposażeniu hydronetkę wodną,bo przecież jak g.... znajdzie to musi się oczyścić.A że właśnie to znajdzie jest więcej niż pewne.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.