Puszczyki atakują

Sceny niczym z filmowego arcydzieła grozy "Ptaki" Alfreda Hitchcocka rozgrywają się w miejscowości Canino niedaleko Rzymu: ludzi na ulicach atakuje para puszczyków. Obrażenia odniosło już 9 osób, część z nich trafiła nawet do szpitala.

Mieszkańcy miasteczka są w szoku i coraz bardziej boją się wychodzić z domu. Miejscem szczególnie niebezpiecznym jest samo centrum miejscowości, bo to właśnie tam grasują ptaszyska i to tam założyły gniazdo.

Ogromne puszczyki od co najmniej 10 dni rzucają się na dorosłych. Ci zaś boją się przede wszystkim o dzieci.

Ptaki z Canino to wyjątkowo duże okazy; rozpiętość ich skrzydeł wynosi 1,5 metra. Krążą głównie między terenem kościoła a parkiem. Uciekają przed nimi ludzie, koty i gołębie oraz inne ptaki. Puszczyki zaś w ogóle nie boją się nikogo ani niczego.

Jedna z kobiet powiedziała włoskim mediom, że została poważnie zraniona w nos i w usta. Na szczęście, jak przyznała, miała okulary i dzięki temu ocaliła oczy.

W miasteczku trwa ożywiona dyskusja, co zrobić z puszczykami. Na razie straż leśna zastawiła na nie pułapki. Umieszczono je między innymi na tarasach w domach ludzi, którzy zostali zaatakowani.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, WŁOCHY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.