Niewiarygodny poród Marii de Nazare

Brazylijka o nazwisku Maria de Nazare (!) tuż przed Bożym Narodzeniem (!) urodziła bliźnięta syjamskie o wspólnym sercu, płucach, wątrobie i miednicy, a oddzielnych głowach i kręgosłupach. Dała im na imię... Emanoel i Jesus! Maluchy wyglądają właściwie jak jedno, dwugłowe niemowlę.

Poród przez cesarskie cięcie odbył się w szpitalu w Anajas w północnej Brazylii. Maleństwa ważyły łącznie ponad 4 kg. 25-letnia matka urodziła już wcześniej troje dzieci. Jak przyjęła kolejne, jakże niezwykłe?

– Bynajmniej nie wydaje się zrozpaczona. Przeciwnie: przyjęła je z wielką radością –powiedział dyrektor szpitala Claudionor Assis de Vasconcelos.

Szczęśliwa mama karmi obydwie gębusie. Prosiła tylko, by pozwolono jej zatrzymać dzieci w jej pokoju i jak najszybciej wrócić do domu.

Konieczne są dodatkowe badania, ale lekarze nie planują rozdzielenia niemowląt. – Skoro oba ich mózgi funkcjonują, to jak mamy wybrać, którą głowę usunąć? - pytają retorycznie. Zwłaszcza, że znane są przypadki, w których dwie zrośnięte osoby względnie dobrze się rozwijały i funkcjonowały.

Obrońcy życia podkreślają, że w Brazylii kultura życia stoi na wyższym poziomie niż w bogatych państwach Zachodu. Stąd autentyczna radość, z jaką matka przyjęła swe niezwykłe dzieci.

Ich zdjęcia znajdziesz TU.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama