Lek z kości tygrysa

W jednej z restauracji w Hanoi policja wietnamska skonfiskowała martwego tygrysa, gotowanego przez właścicielkę, która zamierzała go wykorzystać do produkcji tradycyjnego i bardzo drogiego lekarstwa.

Gazeta "Tuoi Tre" poinformowała, że zagrożone wyginięciem i objęte ścisłą ochroną zwierzę miało posłużyć do produkcji maści z kości tygrysa. Taka maść jest uznanym środkiem przeciwbólowym; kosztuje w przeliczeniu około tysiąca amerykańskich dolarów za 100 gramów.

Właścicielka restauracji przyznała, że 150-kilogramowego martwego tygrysa kupiła za 180 milionów dongów (8,5 tys. USD).

Gazeta "Tuoi Tre" ustaliła, że w 2007 roku ta kobieta została skazana na półtora roku więzienia za posiadanie dwóch martwych tygrysów. Za handel zwierzętami z zagrożonych gatunków grozi w Wietnamie do trzech lat pozbawienia wolności.

«« | « | 1 | » | »»
 • kurs masaz tajski
  26.04.2012 16:07
  masc tygrysia to nic innego, niz balsam ziolowy - sprzedawana jest niemal w kazdej aptece. Moga byc pod roznymi nazwami: "Świątynia Niebios", "Maść smocza", "Smoczy ogień", "Maść żmijowa", "Tygrysi pazur", "Masc Kotek", "Japońska maść lecznicza" i wiele innych, to sa to po prostu nazwy producenta lub obiegowe (od rysunku na opakowaniu), a sklad jest bardzo podobny - wbrew nazwom, nie zawieraja zadnych produktow zwierzecych.

  Balsamy moga miec rozne kolory, w zaleznosci od skladu. Slabsze, lagodniej dzialajace, przeznaczone sa do uzytku domowego, a mocniejsze do gabinetow masazu, bo potrzeba szybszego efektu i sa tez bardziej wydajne.

  znam i uzywam masc tygrysia do masazu - jest to czysta botanika.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja