Wczasy odchudzające dla dzieci

Otyłość w Polsce dotyczy ponad 20 procent dzieci - alarmują lekarze. Uzdrowisko Rabka proponuje im terapię odchudzającą. Oprócz odpowiedniej diety, otyłe dzieci w Rabce leczy się aktywnością fizyczną, a psycholog tłumaczy im dlaczego są otyli.

"Dajemy naszemu małemu pacjentowi dietę właściwą do wieku, zapewniamy mu ruch, i zachęcamy do większej aktywności, szczególnie na świeżym powietrzu" - mówi dyrektor d.s. lecznictwa Uzdrowiska Rabka S.A. dr Andrzej Walawski.

Jego zdaniem, jeśli nie zmieni się pewnych nawyków żywieniowych dzieci, otyłość wśród najmłodszych będzie się rozwijać.

"O otyłości dzieci mówimy, gdy masa ich ciała jest o 20 procent wyższa od tej która jest przyjęta za normę dla określonego wieku" - wyjaśnia Walawski i dodaje, że otyłość wpływa na rozwój wielu chorób m.in. choroby wieńcowej, nowotworów jelita grubego czy cukrzycy.

Ilość dzieci otyłych w Polsce wzrasta. Wpływa na to zmiana trybu życia i złe nawyki żywieniowe, a także żywność mocno przetworzona.

Przeprowadzone badania w Warszawie na grupie siedmio i ośmioletnich chłopców wykazały, że niemal 23 proc. z nich jest otyłych. W województwie podkarpackim, gdzie otyłych było 8 proc. chłopców i 9 proc. dziewczynek. Znacznie gorzej jest jednak w krajach Europy Południowej. Tu otyłych jest 36 proc. 9-letnich chłopców i ok. 35 proc. dziewcząt.

Rabka - Zdrój jest uzdrowiskiem od 1924 roku. Uzdrowisko słynie ze sprzyjających, głównie leczeniu układu oddechowego i krążenia u dzieci, walorów klimatycznych oraz wód leczniczych. Uzdrowisko dysponuje 9 ujęciami wód głębinowych, głównie solanek z grupy jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowych. Pierwsze ujęcie wykonano w 1858 r. W czerwcu 2009 uruchomiono w Rabce - Zdroju tężnię solankowe, która powstała w miejscu podobnej tężni spalonej w czasie II wojny.

Uzdrowisko Rabka dysponuje czterema sanatoriami i trzema dziecięcymi szpitalami uzdrowiskowymi.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama