Zapasy w kosmos wysłane

Z bazy Tanegashima na południu Japonii wystartowała w sobotę rakieta nośna H-2B, która ma wprowadzić na orbitę okołoziemską moduł z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS - poinformowała Japońska Agencja Kosmiczna Jaxa.

Moduł HTV3 będzie już trzecim japońskim transportem z zaopatrzeniem na stację ISS.

Poprzednie tego rodzaju misje, również z wykorzystaniem rakiet H-2B, odbyły się we wrześniu 2009 r. i w styczniu 2011 r. Obie zakończyły się pomyślnie.

Po wycofaniu z eksploatacji amerykańskich wahadłowców komunikację ze stacją ISS zapewniają rosyjskie statki Sojuz oraz rakiety japońskie i europejskie, które służą do wprowadzania na orbitę modułów z zaopatrzeniem.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JAPONIA, KOSMOS, NAUKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.