Zakopane z prądem

Władze Zakopanego chcą by stolica Tatr była pierwszym polskim miastem w którym autobusy będą zasilane energią elektryczną.

W 2014 roku na ulice Zakopanego wyjedzie pierwszy elektryczny autobus i – zdaniem Polskiej Gazety Krakowskiej – będzie obsługiwał linię z dworca PKS do Kuźnic. Jeżeli się sprawdzi, miasto kupi kolejne. Niezależnie od tego podjęto decyzję, by na miejskich parkingach zainstalować punkty do ładowania prywatnych samochodów elektrycznych. Rozważany jest także scenariusz by ładowania na miejskich miejscach postoju dla właścicieli prywatnych samochodów było darmowe.

Póki co władze Zakopanego rozważają wsparcie prywatnych przewodników by ci przerabiali swoje autobusy na auta bardziej ekologiczne. Miasto stara się pozyskać na realizacje swoich celów pieniądze z Unii Europejskiej z funduszy wspierających ekologiczne inwestycje.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja