Medycyna XXI wieku

Najnowsze rozwiązania techniczne wykorzystujące osiągnięcia medycyny nuklearnej będą tematem przewodnim rozpoczynającej się w środę w Kielcach pierwszej wystawy "Medycyna XXI wieku". Targi potrwają do piątku.

Jak poinformowała PAP Barbara Sipa z Targów Kielce, wystawa jest "szczególną imprezą handlową, ponieważ stanowi ona integralną część XIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej". Swój udział zapowiedziało już 350 zainteresowanych. Wykłady poprowadzi 50 wykładowców.

Podczas targów "Medycyna XXI wieku" swoją ofertę przedstawi około 40 wystawców, głównie producentów urządzeń diagnostycznych i sprzętu terapeutycznego.

W ramach targów zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia dla lekarzy specjalistów z zakresu m. in. pulmonologii, neurologii, laryngologii i ortopedii.

Jak poinformowała PAP Barbara Sipa z Targów Kielce: "Istotny jest fakt, że to ważne przedsięwzięcie odbywa się w Kielcach, które stają się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem wymiany osiągnięć naukowych i praktyki medycyny nuklearnej". W Kielcach w ramach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii działa Zakład Medycyny Nuklearnej z Ośrodkiem PET, a zaplecze kadrowe pracowników technicznych tego ośrodka stanowią absolwenci kierunku "fizyka medyczna" na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Pierwsze Targi Sprzętu i Medycznego Wyposażenia Diagnostycznego i Terapeutycznego "Medycyna XXI wieku" potrwają do piątku. (PAP)

mjk/ bno/

«« | « | 1 | » | »»