2298 km w 8 godzin!

W Chinach oddano do użytku najdłuższą na świecie linię superszybkiej kolei. Jak poinformowały w środę państwowe media, odcinek między Pekinem a Guangzhou na południu kraju ma 2298 km.

Superszybki pociąg jedzie na tej trasie ze średnią prędkością 300 km/h i potrzebuje na jej pokonanie około ośmiu godzin, ponad 12 godzin mniej niż normalny skład.

Sieć superszybkiej kolei rozwija się w Chinach w błyskawicznym tempie i ma już w sumie ponad 9300 km. 

«« | « | 1 | » | »»
 • saherb
  26.12.2012 09:27
  Czas przejazdu uzależniony jest od tego ile przystanków będzie po drodze. Na wyznaczonym odcinku wolniejszy pociąg może dojechać szybciej jeśli nie będzie się nigdzie zatrzymywał niż ten szybszy, który się zatrzymuje kilka razy.
 • Stanisław_Miłosz
  26.12.2012 11:03

  Saherb, a ilość przystanków zależy od ilości spółek po drodze, a więc potrzeby wykupienia biletów i wygodnych przesiadek.

   

  W Polsce też już mamy jedną linię szybkiej superkolei, tyle że dla tej lini zakupiono wagony które wytrzymują połowę szybkości torów, a to dlatego by pasażerom gwałtowne przyśpieszenia i hamowania strawy w brzuchach nie gotowały. Po prostu Polska to jednak kraj cywilizowany i o człowieka się dba.
   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.