Rekreacja także dla leniuchów

Zajęcia nordic walking poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną. "To typ rekreacji dla każdego i idealny wysiłek dla leniuchów" - uważa Jolanta Fujawa ucząca chodzenia z kijkami w Chorzowie.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu przy Stadionie Śląskim. Uczestniczy w nich po kilkadziesiąt osób i ta liczba rośnie.

"Większość stanowią wciąż panie, ale też udało im się namówić kilku mężów, a ci z kolei namówili kolegów. Przekrój wiekowy jest dość szeroki - od 17 do 77 lat. Dzielimy się na mniejsze grupy, bo niektórzy lubią po parku chodzić wolno, a inni +gnają+ przed siebie " - powiedziała instruktorka.

W jej opinii dla uczestników zajęć istotny jest ruch, wysiłek, pobyt na świeżym powietrzu, ale także samo bycie w grupie, porozmawianie.

"Udział w zajęciach pomógł na przykład jednej z pań wyjść z depresji. Ja namawiam do chodzenia wszystkich tych, którym nie chce się biegać, czy ćwiczyć na siłowni. Słowem - leniuchów. Dla nich to idealne rozwiązanie" - dodała.

To rosnące zainteresowanie nordic walking spowodowało, że 20 kwietnia pracownicy Stadionu Śląskiego zorganizują I Ogólnopolski Bieg Nordic Walking.

"Jak to się nam uda, trudno powiedzieć. Chciałabym, żeby na starcie pojawiło się 300 osób. I to nie nastawionych na ściganie się, choć oczywiście będą nagrody" - zakończyła Jolanta Fujawa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama