Lek na zespół Downa

Pierwszy lek łagodzący objawy zespołu Downa testuje na ludziach szwajcarska firma farmaceutyczna Roche.

Środek o nazwie RG1662 ma odwrócić skutki działania neuroprzekaźnika GABA. To on odpowiada za problemy z nauką i zapamiętywaniem u osób z zespołem Downa. Wcześniej testowano go na myszach.

Badania na 33 osobach maja dać odpowiedź na pytanie o bezpieczeństwo stosowania tego specyfiku jego wpływ on na czas reakcji, pamięć i działania osób z zespołem Downa. Naukowcy mają nadzieję, że ich wynalazek poprawi zdolności komunikacyjne i podniesie stopień samodzielności stosujących go pacjentów.

Rocznie na świecie rodzi się około 30 tysięcy osób z zespołem Downa. W USA przed narodzeniem zabija się ponad 90 proc. z nich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.