Mały naukowiec

Projekt edukacyjny "Mały naukowiec", adresowany do przedszkolaków, rozpoczyna się w regionie kujawsko-pomorskim. Pomysłodawcy stawiają sobie za cel rozwijanie zainteresowania najmłodszych naukami ścisłymi.

"Ofertę atrakcyjnych i pobudzających wyobraźnię zajęć zachęcających do odkrywania tajemnic przyrody kierujemy tym razem do przedszkolaków. Wcześniej podobna formuła świetnie sprawdziła się podczas pokazów organizowanych w ramach naszego projektu regionalnych kół fizycznych, matematycznych, informatycznych i astronomicznych skierowanego do młodzieży z regionu" - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt "Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec" polegać będzie na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz astronomii z czynnym udziałem dzieci. Prelekcje, prowadzone przez doświadczonych animatorów nauk ścisłych, odbędą się w 72 przedszkolach oraz punktach przedszkolnych na terenie całego regionu, z czego przynajmniej połowa w placówkach na terenach wiejskich.

"Spotkania składające się z części pokazowej oraz warsztatowej adresowane są dla minimum 10-osobowych grup przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Podczas zajęć maluchy zobaczą między innymi znikającą szklankę, jajko zasysane do butelki i zaskakujące akwarium, dowiedzą się też jak powstaje tęcza oraz jak możliwe jest zgaszenie płomienia dźwiękiem" - poinformowała Beata Krzemińska, rzecznik prasowy marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Na zlecenie samorządu województwa przedsięwzięcie zrealizuje Fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego. Rekrutacja do udziału w projekcie odbędzie się 8 i 9 października, a zajęcia rozpoczną się w tym samym miesiącu i potrwają do końca czerwca 2014 r.

"Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec" realizowane są w ramach projektu "Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym II" koordynowanym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Program sfinansowano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz z budżetu województwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.