Pierwsze w Europie muzeum psów

Pierwsze w Europie muzeum dedykowane w całości psom, otwarte niedaleko miasta Caserta na południu Włoch, zbiera najwyższe oceny i cieszy się coraz większą popularnością. Urządzono je w dawnym schronisku dla bezpańskich czworonogów.

Fragment wystawy poświęcono także temu psu-robotowi   brett jordan / CC 2.0 Aibo
Fragment wystawy poświęcono także temu psu-robotowi
W tym wyjątkowym muzeum o nazwie Foof w miejscowości Mondragone wiele miejsca poświęcono psom w dziełach sztuki. Przypomina się, że malowali je Tycjan, Velazquez, Van Dyck.

Osobna część ekspozycji prezentuje szczeniaki uwiecznione przez współczesnych artystów, między innymi Fernando Botero i Jeffa Koonsa.

Wystawiono również skamieniałości ze śladami krewnych psów, żyjących przed milionami lat. Przypomniana została długa historia ewolucji relacji między ludźmi a psami. W muzeum można podziwiać drugą na świecie pod względem wielkości kolekcję obroży.

Nie zabrakło w nim też opowieści o psich bohaterach - Łajce wysłanej w kosmos w 1957 roku i czworonożnych gwiazdach filmowych.

Fragment wystawy poświęcono psu-robotowi Aibo.

Muzeum w krótkim czasie stało się celem wycieczek przedszkolaków i uczniów, ponieważ na miejscu oferowany jest bogaty program dydaktyczny.

W pobliskim schronisku zaś na nowych właścicieli czeka kilkaset bezpańskich, porzuconych czworonogów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.