In vitro a defekty wrodzone

Czy po in vitro częstość występowania defektów wrodzonych jest większa? Jakie wiążą się z tym aspekty ekonomiczne?

Zobacz materiał z serwisu Youtube:

2ryby.pl In vitro a defekty wrodzone - prof. Stanisław Cebrat

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENETYKA, NAUKA, VIDEO

 • jesienna
  27.11.2013 12:02
  Wiele ciąż po leczeniu niepłodności/bezpłodności (w jakikolwiek sposób) jest ciążą podwyższonego ryzyka!

  I po uzyskaniu ciąży taka ciąża wymaga specjalnego prowadzenia, w czasie porodu częściej dochodzi do komplikacji.

  Bezpłodność jest jakichś nieprawidłowości występujących w organiźmie matki (lub ojca - jeżeli coś nie tak z jego nasieniem), problemem niepłodności bywa też wiek rodziców.

  W leczeniu bezpłodności/niepłodności często przez długi czas podawane są leki hormonalne i inne, czasem dochodzi do interwencji chirurgicznej.

  To wszysko sprawia, że ciąża uzyskana na drodze klasycznego leczenia bezpłodności/niepłodności (nie in vitro) jest ciążą podwyższonego ryzyka.

  Dokladnie tych argumentów jakie tu można usłyszeć mozna też użyć przeciwko jakiemukolwiek leczeniu niepłodności.

  Pewnie u wypadku ciąż z in-vitro ryzyko jest większe niż w klasycznym leczeniu niepłodnosći/bezpłodności (w wypowiedzi prof. nie ma porównania obu grup ryzyka - i szkoda!) ale jest to różnica ilościowa - problem pozostaje ten sam.

  Obawiam się, że wyciąganie takich spraw jak kwestia ekonomii świadczy o nieumiejętności trafnej i precyzyjnej argumentacji przeciw in-vitro trafiającej w sedno problemu.

  Czy gdyby nie bylo żadnych wątpliwości co do tego, że in-vitro nie niesie żadnego ryzyka a dzieci z in-vitro rodzą się zdrowe - to in-vitro byŁoby o'kay?

  A gdyby się okazało, że dzieci rodzą się zdrowsze niż z klasycznego zapłodnienia to co wtedy?


  (nawiasem mówiąc pewnie kiedyś tak będzie - jak zwiększy się wiedza pewnie łączone gamety będą dobierane nieprzypadkowy ale optymalnie, tak by dzieci rodziły się zdrowe)

  Uważam, że obchodzenie sedna problemu z powod jakiego in-vitro uważa się za złe z moralnego punktu widzenia kiedyś się ciężko zemści (wszystkie inne argumenty mogą stracić na aktualności).

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja