Milion drzew zostanie zasadzonych na Sardynii

Milion drzew, krzewów i innych roślin zostanie zasadzonych na włoskiej wyspie Sardynia, która ucierpiała w zeszłym roku z powodu katastrofalnych powodzi i pożarów. Perła turystyki odzyska dzięki temu "zielone płuca", równowagę w przyrodzie i piękny wygląd.

Dęby, jałowce i roślina o nazwie nieśmiertelnik, a także inne typowe dla krajobrazu Sardynii sadzić będą dorośli i dzieci, działacze społeczni i lokalni politycy, parafianie.

Wielka akcja, w którą włączyła się też straż leśna, rozpoczęła się niedawno na wybrzeżu w miejscowości Arbus w południowo-zachodniej części wyspy, zniszczonym przez gigantyczny pożar latem zeszłego roku. W jego rezultacie malownicze okolice plaż, a także pastwiska zamieniły się w ponure pogorzeliska. Postanowiono przywrócić botaniczne bogactwo tej okolicy.

Ta wielka inicjatywa obywatelska włoskiego stowarzyszenia "Człowiek, który sadzi drzewa" będzie stopniowo realizowana we wszystkich zdewastowanych rejonach wyspy do marca. Dotrze też w okolice miasta Nuoro na wschodzie i Olbia na północy, gdzie w listopadzie gigantyczne szkody wyrządziła powódź. Zginęło wtedy 18 osób.

Pomysłodawcy akcji Anna i Gianni Anedda zapowiedzieli, że w kolejnych miesiącach społeczne sadzenie roślin odbędzie się także w innych częściach Włoch, zniszczonych przez powodzie i pożary.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama