Milion drzew zostanie zasadzonych na Sardynii

Milion drzew, krzewów i innych roślin zostanie zasadzonych na włoskiej wyspie Sardynia, która ucierpiała w zeszłym roku z powodu katastrofalnych powodzi i pożarów. Perła turystyki odzyska dzięki temu "zielone płuca", równowagę w przyrodzie i piękny wygląd.

Dęby, jałowce i roślina o nazwie nieśmiertelnik, a także inne typowe dla krajobrazu Sardynii sadzić będą dorośli i dzieci, działacze społeczni i lokalni politycy, parafianie.

Wielka akcja, w którą włączyła się też straż leśna, rozpoczęła się niedawno na wybrzeżu w miejscowości Arbus w południowo-zachodniej części wyspy, zniszczonym przez gigantyczny pożar latem zeszłego roku. W jego rezultacie malownicze okolice plaż, a także pastwiska zamieniły się w ponure pogorzeliska. Postanowiono przywrócić botaniczne bogactwo tej okolicy.

Ta wielka inicjatywa obywatelska włoskiego stowarzyszenia "Człowiek, który sadzi drzewa" będzie stopniowo realizowana we wszystkich zdewastowanych rejonach wyspy do marca. Dotrze też w okolice miasta Nuoro na wschodzie i Olbia na północy, gdzie w listopadzie gigantyczne szkody wyrządziła powódź. Zginęło wtedy 18 osób.

Pomysłodawcy akcji Anna i Gianni Anedda zapowiedzieli, że w kolejnych miesiącach społeczne sadzenie roślin odbędzie się także w innych częściach Włoch, zniszczonych przez powodzie i pożary.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.