Szkielet sprzed 3 tys. lat

Ok. 3 tys. lat liczy szkielet mężczyzny znaleziony przez archeologów pracujących na przedmieściach Melkbosstrand w Republice Południowej Afryki.

Naukowcy nie wykluczają, że w okolicy pełnej obecnie luksusowych domów może się znajdować jeszcze więcej starożytnych pochówków.   

O znalezisku z entuzjazmem mówi Louisa Hutten, archeolog z Uniwerystetu w Kapsztadzie, która prowadzi badania od minionego tygodnia. Podkreśla ona, że znalezisko (szkielet jest kompletny) pozwala więcej dowiedzieć się o ludziach, którzy zamieszkiwali przed tysiącami lat tereny obecnych wykopalisk.

"To  daje nam wyobrażenie o tym, jak przemieszczali się, co jedli, na jakie zapadali choroby, czy cierpieli niedożywienie" - komentuje naukowiec.

Hutten i jej zespół mają nadzieję zakończyć jak najszybciej swoją pracę prowadzoną dla Heritage Western Cape. .

eNCAnews Ancient skeletons found in the Mother City

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.