Dinozaur wielkości indyka

Chodził na dwóch nogach i był roślinożercą.

Nowy typ dinozaura odkryli naukowcy z Muzeum Historii Naturalnej i Uniwersytetu w Zurychu. Prekursor dinozaurów miałby być wielkości indyka.

Laquintasaura venezuelae - nazwa nawiązuje do Wenezueli, gdzie został odkryty. Żył 21 milionów lat temu w początkowym okresie jury. Chodził na dwóch nogach, żywił się liśćmi paproci, ale jest prawdopodobne, że także insektami.

Autor badań Paul Barrett, paleontolog z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, stwierdził, że odkrycie szczątków, co najmniej czterech Laquintasaurów w Wenezueli pokazuje, że dinozaury wróciły dość szybko na powierzchnię ziemi, po wymarciu gatunków z okresu triasu.

ITN New type of dinosaur Laquintasaura venezuelae was turkey-sized

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.