Biodegradowalny plastik pomaga chronić przyrodę

Tworzenie produktów, które po wyrzuceniu rozkładają się jak organiczne odpady, to jeden ze sposobów ochrony środowiska naturalnego.

Przykładem może być biodegradowalny plastik, który spełnia międzynarodowe standardy kompostowania - mówi PAP dyrektor zarządzający BASF Polska Andreas Gietl.

Innowacje technologiczne mogą służyć ochronie środowiska naturalnego. "Dzięki nowoczesnym badaniom naukowym, innowacjom możemy stworzyć produkty, które tak samo jak śmieci organiczne, będą się rozkładały w naszym środowisku i będziemy chronić to środowisko" - podkreśla dyrektor Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ dr Kamila Myrdek-Rak.

Jednym z takich produktów jest ecovio wytwarzany przez BASF, który w tym roku obchodzi 150 lat istnienia. To pierwsze, w pełni biodegradowalne tworzywo sztuczne. Wytwarzane jest na bazie surowców odnawialnych, ale ma wszystkie właściwości plastiku. "Spełnia międzynarodowe normy kompostowania. Poprzez projekt «zamkniętej» pętli staramy się pokazać, że jest możliwe zamknąć pętlę od wyprodukowania plastiku, przez używanie go, kompostowanie, aż do ponownego użycia" - podkreśla dyrektor zarządzający BASF Polska Andreas Gietl.

Biodegradowalne tworzywo sztuczne może być wykorzystywane m.in. do produkcji worków na odpady, toreb na zakupy, folii rolniczych, opakowań czy kubków jednorazowych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg