Dziś 3. Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

W piątek w Kościele katolickim obchodzony jest 3. Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia - przypomina KEP. Z tej okazji franciszkanie organizują akcję "Czas dla Stworzenia - Season of Creation", która trwać będzie w parafiach i wspólnotach od 15 września do 15 października.

W ramach swojej inicjatywy Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA) zachęca wszystkich katolików do organizowania modlitw w intencji ochrony przyrody w parafiach i wspólnotach. Centralnym punktem będzie 4 października - dzień św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów.

"Kościół ustanawiając światowy dzień modlitw o ochronę świata stworzonego, zachęca nas do głębokiego nawrócenia duchowego oraz refleksji nad przyczynami kryzysu ekologicznego" - podkreślił o. Stanisław Jaromi z REFA.

Dodał, że na portalu www.swietostworzenia.pl zainteresowani znajdą propozycje nabożeństw, rozważania i teksty papieża Franciszka poświęcone tej tematyce oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu.

Z okazji Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia papież Franciszek zapowiedział ogłoszenie specjalnego przesłania, które przygotowywał wraz z prawosławnym patriarchą Konstantynopola, Bartłomiejem.

"Zachęcamy wszystkich do zajęcia postawy szacunku i odpowiedzialności wobec stworzenia. Ponadto apelujemy do tych, którzy odgrywają wpływowe role, by usłyszeli wołanie ziemi i krzyk ubogich, najbardziej cierpiących z powodu nierównowagi ekologicznej" - powiedział podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek.

Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia obchodzony jest w Kościele Katolickim od 2015 roku. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w odpowiedzi na trwający kryzys ekologiczny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.