Powrócili na Ziemię

Statek kosmiczny Sojuz MS-05 z trzema powracającymi na Ziemię członkami załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądował pomyślnie w Kazachstanie w czwartek o godzinie 9.38 czasu polskiego - poinformowała rosyjska kontrola lotu.

Amerykanin Randolph Bresnik, Włoch Paolo Nespoli i Rosjanin Siergiej Riazanski przebywali w kosmosie od 28 lipca, kiedy to wyruszyli na ISS tym samym statkiem Sojuz MS-05.

Na stacji orbitalnej pozostali Rosjanin Aleksandr Misurkin oraz Amerykanie Mark Vande Hei i Joseph Acaba, którzy wystartowali z Ziemi 12 września statkiem Sojuz MS-06. Załogę ISS mają teraz uzupełnić Rosjanin Anton Szkaplerow, Amerykanin Scott Tingle i Japończyk Norishige Kanai, przygotowujący się do zaplanowanego na 17 grudnia startu Sojuza MS-07. (PAP)

dmi/ ap/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOSMOS, NAUKA, PAP, ROSJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.