TAK dla ustawy o pośmiertnym dawstwie organów

Pośmiertne dawstwo narządów to akt chrześcijańskiej miłości i solidarności - stwierdził abp Utrechtu. kard. Wim Eijk.

Kardynał Ejk, odpowiadający w holenderskim episkopacie za kwestie etyczno-medyczne, skomentował w ten sposób ustawę rządu o transplantacji organów. Według nowego prawa dorośli obywatele Holandii po swojej śmierci zostaną automatycznie uznani za potencjalnych dawców. W komunikacie Konferencji Episkopatu kard. Eijk wyraził swoje poparcie dla nowego rozporządzenia. Podkreślił jednak, że każdy ma prawo do swobodnego i nieograniczonego decydowania o swoich narządach.

Zgodnie z nowym prawem każdy pełnoletni obywatel Holandii otrzyma list z zapytaniem, czy chce, aby jego narządy zostały po śmierci przekazane do transplantacji. Możliwe będzie także zaznaczenie opcji, zgodnie z którą to do najbliższych zmarłego będzie należała ostateczna decyzja. Do tych, którzy nie odpowiedzą na pismo, po 6 tygodniach zostanie wysłane kolejne powiadomienie z tym samym pytaniem. Brak odpowiedzi będzie oznaczał zgodę na bycie dawcą. W każdej chwili będzie można zmienić swoją decyzję. Nowa ustawa ma obowiązywać od 2020 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • nika
  01.03.2018 13:00
  Przepraszam za to myślenie, ale już teraz drży mi serce na myśl o holenderskiej eutanazji... Panie Jezu...
 • nika
  01.03.2018 13:02
  Czy episkopat nie powinien w tym kontekście raz jeszcze stanowczo wypowiedzieć się przeciw eutanazji i zaapelować o zmianę ustawodawstwa? To dopiero wtedy będzie pełny akt miłości i chrześcijańskiej solidarności
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.