Archeolodzy odkryli szczątki 140 dzieci złożonych w ofierze

Ponad 140 dzieci zostało złożonych w ofierze podczas jednego aktu ofiarnego, na północnym wybrzeżu Peru, około 550 lat temu.

Odkrycie dokonano w pobliżu współczesnego Trujillo, leżącego w pobliżu centrum cywilizacji Chimu - podał National Geographic. Ofiary były w wieku od pięciu do 14 lat - choć większość miała od ośmiu do 12 lat. Obrażenia w okolicy klatki piersiowej, mostka i uszkodzenia żeber mogą świadczyć, iż ofiarom usunięto serca.

- Nigdy się tego nie spodziewałem - powiedział badacz John Verano. - I nie sądzę, by ktokolwiek inny się tego spodziewał.

Przypuszcza się, była to największa ceremonia, w której ofiarowano dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.