KSIĄŻKI, KSIĄŻKI, KSIĄŻKI... .:::::.

Kościół i nauka
José Maria Riaza Morales SJ

Nowe światło na wiele zagadnień budzących kontrowersje:
- Biblia i przyrodoznawstwo,
- stworzenie i czas pojawienia się człowieka,
- teoria ewolucji,
- rozumienie cudów.


Bóg, niepotrzebna hipoteza?
Edouard Bone

Książka poruszająca zawsze aktualny problem nauki i wiary - poszukiwanie wspólnych elementów dla tak odmiennych światów, oparte przede wszystkim na pochodzeniu człowieka na drodze ewolucji i najnowszych osiągnięciach biotechnologii i medycyny.Bóg i biolog
R. J. Berry

Książka podejmuje problem bariery pomiędzy prawdziwą nauką a autentyczną wiarą, koncentrując się głównie na ewolucji, manipulacji genetycznej oraz etyce środowiska.Czy Darwin miał rację?
George Sim Johnston

Autor porządkuje fakty dotyczące ewolucji wskazując, że katolicka wiara w Boskie stworzenie oraz przyrodnicze świadectwa o powtaniu Wszechświata są ze sobą zgodne.
Podróż przez Wszechświat
George V. Coyne SJ, Alessandro Omizzolo

Książka, napisana przez dwóch astronomów słynnego Obserwatorium Watykańskiego, podejmuje problem harmonii nauki i wiary przez pryzmat rozwoju naszej wiedzy o Wszechświecie w ciągu minionych 400 lat.Nowe tajemnice Wszechświata
Robert Clarke

Esej z pogranicza nauki i filozofii. Wychodząc od newtonowskiego opisu świata, autor stawia pytania o granice poznania, sposób rozumienia świata, o jego przyczyny, porządek i sens.
Zdziwienia. Wszechświat ludzi o długich oczach.
Krzysztof Ziołkowski

Garść refleksji wokół zagadnień dotyczących poznawania Wszechświata; zbiór tekstów przedstawiających niezwykłości najbliższego otoczenia Ziemi, współczesnych metod ich poznawania oraz ludzi w to zaangażowanych.


Cud kanonizacyjny Ojca Pio. Uzdrowienie Matteo.
Maria Lucia Ippolito

W 2000 r. miało miejsce wydarzenie, które przesądziło o kanonizacji Ojca Pio. W cudowny sposób został uzdrowiony syn jednego z lekarzy pracujących w szpitalu założonym przez Ojca Pio. Matka Matteo w porywający sposób opisuje wszystkie fakty i ich znaczenie nie tylko dla swoich najbliższych, ale także dla całego Kościoła.


Boża pieczęć. Cuda
Saverio Gaeta

"Stopy uzdrowione w dwóch etapach" - fragment książki "Boża pieczęć. Cuda", zawierającej opis 15 (starannie wybranych spośród sześciuset) szczególnie ewidentnych przypadków Bożych interwencji, wobec których nauka pozostaje bezradna.


Porozmawiajmy o cudach
Dr Patrick Theillier

Czy dzisiaj, w XXI wieku, można jeszcze wierzyć w cuda? Co o nich myśleć? Dr Patrick Theillier, dyrektor Biura Medycznego w Lourdes, analizuje różne uzdrowienia: fizyczne, psychiczne i dotyczące relacji międzyludzkich.Biblia a nauka. Czy nauka sprzeciwia się Biblii?
ks. Tomasz Jelonek

Zarzut, jakoby przekaz biblijny był sprzeczny z osiągnięciami nauki, od lat był formułowany przez przedstawicieli nauk przyrodniczych i historycznych. U schyłku XX w. po wielu latach drobnych kroków Kościół wypracował stanowisko, które nie przekreśla osiągnięć naukowych, ale i nie narusza prawd objawionych.


Wszechświat Jenny
Ken Pedersen

Coraz częściej najwybitniejsi naukowcy i duchowi przywódcy zauważają, że nauka i religia nie tylko wzajemnie się uzupełniają, ale nawet przekazują nam tę samą prawdę. "Wszechświat Jenny" w bardzo przystępny sposób opowiada o pięknie i celowości konstrukcji wszechświata.Genezis
Maria Szamot

Oryginalna interpretacja początkowych rozdziałów Księgi Rodzaju, zwanych prehistorią biblijną. Owoc autentycznego zachwytu i odkrycia na nowo znanych wszystkim od dzieciństwa opowiadań. Ich interpretacja przeciągnie zarówno wytrawnego biblistę, jak i Czytelnika, który nie posiada egzegetycznego przygotowania.Wszechświat. Poznawanie kosmicznego ładu.
Jurij Baryszew, Pekka Teerikorpi

Książka przedstawia rozwój wiedzy o Wszechświecie począwszy od czasów starożytnych. Niepostrzeżenie przechodzi do współczesnej kosmologii i nie zmieniając sposobu opisu omawia przede wszystkim główne prądy w hipotezach dotyczących Wszechświata ale wskazuje przy tym również na fakty obserwacyjne nie przystające do tych hipotez.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama