Nowe gatunki na Borneo

Pomarańczowy wąż, nagi ślimak, latająca żaba - to tylko niektóre ze 123 gatunków odkrytych ostatnio na Borneo - informuje serwis Sky News.

Odkryć dokonano w ramach rozpoczętego w roku 2007 projektu badawczego, mającego na celu zachowanie jednego z najstarszych lasów deszczowych na świecie. Obszar ten - około 220 tysięcy kilometrów kwadratowych - leży na terytorium należącym do Malezji, Indonezji i Brunei.

W lasach Borneo odkryto w sumie 67 gatunków roślin, 29 bezkręgowców, 17 ryb, 5 żab, 3 węże, 2 jaszczurki i ptaka. Jest wśród nich pomarańczowy wąż, ślimak bez skorupy, żaba, która potrafi latać oraz zmieniać kolor skóry i oczu.

Już od dawna wiadomo było, że Borneo to siedlisko licznych gatunków występujących tylko tam - m.in. 10 małp, ponad 350 ptaków, 150 gadów i płazów oraz 10 tys. roślin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.