Syria: Odkryto rzymskie groby

Zespół archeologów odkrył w północnej Syrii miejsce pochówku z czasów rzymskich, zawierające trzy kamienne sarkofagi - informuje serwis internetowy Global Arab Network.

Odkrycia dokonano na stanowisku w dolinie al-Massasia, położonej na północ od miasta Darkush, w prowincji Idlib w północno-zachodniej części kraju w pobliżu granicy z Turcją.

Jak poinformował Mustafa Kaddour, dyrektor Syryjskiego Biura Wykopalisk Archeologicznych, archeolodzy odnaleźli miejsce pochówku z III wieku, zawierające dwa duże sarkofagi i jeden mniejszy.

Większe sarkofagi mają 2 metry długości i 0,5 metra szerokości, a wszystkie trzy mają wieka wykonane z kamiennych płyt. Zdaniem naukowców, miejsce pochówku zawiera szczątki członków jednej rodziny.

Na stanowisku archeolodzy odnaleźli liczne gliniane i szklane dzbany oraz niewielką ilość kamieni szlachetnych.

Darkush jest ważnym ośrodkiem turystycznym prowincji Idlib, a na terenie miasta i w jego okolicach znajduje się wiele pozostałości archeologicznych z czasów rzymskich, m. in. rzymski most na rzece Orontes.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.