"Zjazd geniuszy" w Pradze

W Pradze od czwartku do poniedziałku odbywa się "zjazd geniuszy" z całego świata, czyli spotkanie członków międzynarodowej organizacji Mensa, stowarzyszającej osoby o ilorazie inteligencji wyższym od 130.

Organizatorzy poinformowali w piątek, że spodziewają się 420 gości z 30 krajów. Tłumaczą, że ich spotkanie nie będzie polegało na rozwiązywaniu zagadek logicznych, lecz na prelekcjach, wspólnych spacerach po czeskiej stolicy i zabawie.

Tematem jednego z seminariów jest pytanie: jak wygrać wybory. Uczestnicy innego zastanawiają się, w jaki sposób rozwijać inteligencję u dzieci już w wieku przedszkolnym. Ponadto dyskusje obejmują przyczyny obecnego kryzysu finansowego, czynniki mające wpływ na decyzje wyborców oraz ocenę szans załogowej misji na Marsa.

Przewodniczący czeskiej filii Mensy Tomasz Blumenstein mówi, że oprócz ludzi świetnie wykształconych wśród członków organizacji są także drwale i pracownicy obsługi stacji benzynowych. Jak podkreśla, są szczęśliwi.

Uczestnicy uczą się także podstaw języka czeskiego. Nie ukrywają, że sprawia im trudność.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.