Ostrożnie z grzybami

Policja apeluje do grzybiarzy o przestrzeganie zasad, które pomogą nie zgubić się w lesie. Koło Białegostoku od niedzieli sto osób poszukiwało 82-letniej kobiety, która wyszła na grzyby. W poniedziałek sama wróciła do domu. Okazało się, że zabłądziła i nocowała w lesie.

82-letnia kobieta, mieszkanka jednej ze wsi k. Białegostoku, wyszła na grzyby, informując o tym bliskich. Gdy do wieczora nie wróciła, rozpoczęto poszukiwania, w których uczestniczyło m.in. 70 policjantów a także strażacy i mieszkańcy. Niestety, nie przyniosły rezultatu.

W poniedziałek kobieta sama wróciła do domu. Okazało się, że zabłądziła w lesie i musiała tam przenocować. Rano odnalazła drogę. Wróciła zdziwiona, że trwają jej poszukiwania na dużą skalę.

Biorąc pod uwagę fakt, że grzybów jest w lasach mnóstwo i amatorów ich zbierania nie brakuje, policja apeluje do grzybiarzy o przestrzeganie kilku zasad, dzięki którym nie powinni zgubić się w lesie.

Kamil Sorko z zespołu prasowego podlaskiej policji powiedział PAP, że funkcjonariusze radzą, by w miejsca nieznane nie wybierać się na grzybobranie w pojedynkę, a w grupie kilku osób i starać się zachować ze sobą kontakt wzrokowy. Dobrze jest mieć ze sobą włączony telefon komórkowy, który może pomóc w zlokalizowaniu zaginionej osoby.

Policja przypomina też, by rozsądnie planować odległości, biorąc pod uwagę, że trzeba mieć czas przed zmrokiem, by wrócić. Trzeba też w miarę dokładnie informować rodzinę o godzinie powrotu. "Nie należy zwlekać z zawiadomieniem policji, jeśli już ktoś nie wrócił na czas. W dzień są dużo większe szanse na odnalezienie, niż po zmroku" - dodał Sorko. (PAP)

rof/ pz/ jra/

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja