Iran: Zanieczyszczenie powietrza

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza zmusił władze Iranu do ogłoszenia środy dniem wolnym od pracy w stolicy kraju - poinformowała we wtorek państwowa telewizja.

Poziom zanieczyszczeń w Teheranie zaczął rosnąć w tym tygodniu i, jak się spodziewają specjaliści, osiągnie swój szczyt w czwartek, kiedy w Iranie przypada święto religijne.

Jak podaje dziennik "Tehran Times", zanieczyszczenie powietrza w stolicy rośnie zimą, kiedy trzeba ogrzać budynki, a meteorolodzy zapowiadają tam mroźną zimę i problem zanieczyszczeń będzie, jak można oczekiwać, narastał.

Według gazety główną przyczyną emisji zanieczyszczeń w teherańskiej metropolii są spaliny ze zdezelowanych starych samochodów. Zdaniem krytyków władz irańskich każdy dzień świąteczny przynosi Iranowi straty finansowe w wysokości około 130 mln dolarów.

W Iranie co jakiś czas w związku z zanieczyszczeniami ogłaszany jest dzień wolny i wprowadzane są ograniczenia w ruchu drogowym. Według specjalistów wielu Irańczyków cierpi z powodu chorób wywołanych przez zanieczyszczone powietrze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama