Iran: Zanieczyszczenie powietrza

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza zmusił władze Iranu do ogłoszenia środy dniem wolnym od pracy w stolicy kraju - poinformowała we wtorek państwowa telewizja.

Poziom zanieczyszczeń w Teheranie zaczął rosnąć w tym tygodniu i, jak się spodziewają specjaliści, osiągnie swój szczyt w czwartek, kiedy w Iranie przypada święto religijne.

Jak podaje dziennik "Tehran Times", zanieczyszczenie powietrza w stolicy rośnie zimą, kiedy trzeba ogrzać budynki, a meteorolodzy zapowiadają tam mroźną zimę i problem zanieczyszczeń będzie, jak można oczekiwać, narastał.

Według gazety główną przyczyną emisji zanieczyszczeń w teherańskiej metropolii są spaliny ze zdezelowanych starych samochodów. Zdaniem krytyków władz irańskich każdy dzień świąteczny przynosi Iranowi straty finansowe w wysokości około 130 mln dolarów.

W Iranie co jakiś czas w związku z zanieczyszczeniami ogłaszany jest dzień wolny i wprowadzane są ograniczenia w ruchu drogowym. Według specjalistów wielu Irańczyków cierpi z powodu chorób wywołanych przez zanieczyszczone powietrze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.