Dworczyk: Do Polski zostanie dostarczonych ok. 16 mln sztuk szczepionki Johnson & Johnson

Do Polski zostanie dostarczonych około 16 mln sztuk szczepionki firmy Johnson & Johnson - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds, szczepień Michał Dworczyk. Zgodnie z deklaracjami producenta do końca drugiego kwartału do Polski może dotrzeć około 2,5 mln tych szczepionek - dodał.

Dworczyk pytany w piątek na konferencji prasowej o to, ile dawek szczepionki Johnson & Johnson zostanie dostarczonych do Polski, odparł, że będzie to ok. 16 mln sztuk. "Natomiast zgodnie z deklaracjami producenta do końca drugiego kwartału do Polski może dotrzeć około 2,5 mln tych szczepionek" - powiedział szef KPRM.

"To są deklaracje producenta. Sam producent mówi, że to są wstępne deklaracje, więc żeby podawać twarde liczby i terminy musimy jeszcze chwilę zaczekać" - dodał.

Dopuszczona w czwartek do użytku w UE szczepionka na koronawirusa firmy Johnson & Johnson jest czwartą, która będzie wykorzystywana w krajach Unii, po preparatach koncernów Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Na świecie używa się też szczepionek produkcji chińskiej, rosyjskiej i indyjskiej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, RZĄD

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama