Tony odpadków w Adriatyku

MSZ Chorwacji wezwało w środę ambasadora Albanii w Zagrzebiu, żądając wyjaśnień w sprawie ton odpadków, które przypłynęły na chorwackie wyspy na południu Adriatyku od strony Albanii.

Albańskiemu dyplomacie Pellumbowi Quazimiemu przedstawiono "raport w sprawie zanieczyszczenia morskiego" z zastrzeżeniem, że "śmieci pochodzą głównie z Albanii" - czytamy w komunikacie chorwackiego MSZ.

Zagrzeb zażądał od dyplomaty pilnego "wyjaśnienia, w jaki sposób śmieci napłynęły z Albanii na chorwackie wody terytorialne", podkreślając, że jest to niezbędne, "aby podjąć konieczne kroki w celu uniknięcia podobnych sytuacji".

W ostatnich dniach odpadki drewna i plastyku, których ilość Chorwacja ocenia na dziesiątki ton, a także szczątki zwierząt, przypłynęły w pobliże półwyspu Peljeszac oraz wysp Korczula, Mljet i Lastovo

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.