Sadzą pięć milionów drzew w jeden dzień

W Ghanie ruszyła w piątek 11 czerwca akcja sadzenia ponad 5 milionów drzew w jeden dzień. Kampania jest prowadzona w całym kraju jako wstępny program w ramach projektu "Zielona Ghana".

Tysiące worków zawierających miliony różnych rodzajów sadzonek zostało rozprowadzonych wcześniej w 16 regionach Ghany. Do sadzenia zachęceni zostali wszyscy, od organizacji po osoby prywatne.

Ćwiczenia sadzenia drzew odbyły m.in. się w centrum edukacyjnym Dzieci Światła w Aburi we wtorek, 8 czerwca 2021 r. Geodrill od dawna patronuje organizacji Dzieci Światła. Ta organizacja założona przez Jeanette Brown Opoku, działa od 2005 roku jako organizacja charytatywna, w zakresie edukacji holistycznej, aby dzieci mogły się rozwijać i osiągnąć swój pełny potencjał.

Minister ds. ziemi i zasobów naturalnych Ghany, Samuel Abdulai Jinapor określił to wydarzenie jako wielkie osiągnięcie dla tego kraju Afryki Zachodniej. „Sadząc drzewa, inwestujemy również w przyszłość” – zauważył. Według krajowych statystyk szacuje się, że obszary leśne Ghany, w minionym wieku zostały zubożone o 80%. Obecny program ma na celu zalesianie przede wszystkim terenów zdegradowanych.

W akcję włączyła się również Konferencja Biskupów Katolickich Ghany. Biskupi w Ghanie zobowiązali się, aby podczas tegorocznej pory deszczowej Kościół zasadził milion drzew w ramach projektu Zielona Ghana.

Deklaracja ghańskich biskupów to odpowiedź na zainaugurowaną przez Franciszka „Platformę Laudato si’”, siedmioletni program działania, "który poprowadzi rodziny, wspólnoty parafialne i diecezjalne, szkoły i uniwersytety, szpitale, przedsiębiorstwa, grupy i ruchy, organizacje, instytuty zakonne do przyjęcia zrównoważonego stylu życia (...) do szerzenia Ewangelii o stworzeniu i troski o nasz wspólny dom”. To też wsparcie ze strony Kościoła w Ghanie dla sztandarowego programu rządowego w zakresie ochrony środowiska.

Program "Zielona Ghana" został ogłoszony w kwietniu.

Friends of the Nation GREEN GHANA DAY
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg