Inkowie śpią w cieniu Andów

Zespół peruwiańskich archeologów odkrył 370 inkaskich pochówków na trudno dostępnym stanowisku w Andach Peruwiańskich - informuje serwis internetowy BBC News.

Odkrycia dokonano na stanowisku w południowej części kraju, ale naukowcy - którzy rozpoczęli sporządzanie szczegółowej dokumentacji znaleziska - nie podali do publicznej wiadomości dokładnej jego lokalizacji.

W wielu miejscach pochówku i grobowcach na stanowisku, pochodzącym z okresu 1400-1500 r. n.e., odnaleziono liczne szczątki Inków znajdujące się w koszach różnej wielkości, wykonanych z plecionych sznurów.

Zdaniem ekspertów, w tym miejscu może znajdować się jeszcze więcej inkaskich grobowców i artefaktów, ale ze względu na ciężkie warunki terenowe do prowadzenia badań ich odnalezienie może być utrudnione.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.