Żółwie wracają do morza

Tuziny morskich żółwi przechwyciła od przemytników policja w miejscowości Kuta, na indonezyjskiej wyspie Bali

Morskie żółwie zamieszkują wszystkie ciepłe morza i oceany świata. Samice na krótki czas wychodzą na ląd w celu złożenia jaj. Większość życia spędzają na otwartych wodach a jedynie od czasu do czasu są spotykane w pobliżu raf. Mogą zanurkować nawet poniżej 1000 m i nie wypływać dla zaczerpnięcia oddechu do 3 godzin. To jedyne żółwie, które nie mogą wciągnąć głowy, kończyn i ogona do skorupy.

 

W przywracanie wolności odzyskanym przez policję żółwiom czynnie zaangażowali się turyści na plaży w Kuta, 4 lipca 2011 r.   MADE NAGI /PAP/EPA W przywracanie wolności odzyskanym przez policję żółwiom czynnie zaangażowali się turyści na plaży w Kuta, 4 lipca 2011 r.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.