Odkryto "świętą górę" Etrusków

Włoscy archeolodzy odkryli, że góra Cimino niedaleko Rzymu była "świętą górą" Etrusków, gdzie ok. 1000 lat p.n.e. składali oni ofiary i czcili swe bóstwa. Znalezisko w miejscowości Soriano nel Cimino to zasługa badaczy z rzymskiego uniwersytetu La Sapienza.

Według archeologów góra w pobliżu Viterbo, znajdująca się na terenie krainy znanej jako Etruria, była w epoce brązu miejscem rytualnych ognisk i modłów.

To jedno z najważniejszych odkryć dotyczących wczesnej historii regionu Lacjum - ogłosili we wtorek archeolodzy po poszukiwaniach, które trwały trzy lata.

Na wysokości około 1000 metrów, wśród rosnących tam buków, zespół naukowy pod kierunkiem profesora Andrei Cardarellego odkrył warstwy pozostałości po rytualnych paleniskach Etrusków.

"Tysiąc lat przed naszą erą wyrazem aktywności religijnej był ogień. Składano ofiary, paląc przedmioty uważane za święte, jedzenie, zwierzęta" - wyjaśnił profesor Cardarelli, przedstawiając wyniki prac.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.