Tomasz Rożek najlepszy - po prostu

Redaktor „Gościa” autorem najlepszej książki popularno-naukowej sezonu!

Nasz kolega redakcyjny Tomasz Rożek otrzymał z rąk prof. Magdaleny Fikus nagrodę za „najlepszą książkę popularnonaukową w sezonie wydawniczym 2010/2011”, przyznawaną przez Warszawski Festiwal Nauki, Instytut Książki i redakcję czasopisma „Nowe Książki”.

Nagrodzoną pozycją jest zbiór obszernych wywiadów z naukowcami, pt. „Nauka - po prostu”. Autor, umiejętnie stawiając pytania, skłania rozmówców - którymi są wybitni specjaliści - do przedstawiania trudnych kwestii naukowych w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Lektura jest pasjonująca tym bardziej, że omawia zjawiska, które zainteresują każdego - nie tylko kujona z fizyki.

Tomasz Rożek, "Nauka po prostu", Demart, Warszawa 2011   Tomasz Rożek, "Nauka po prostu", Demart, Warszawa 2011

Tomasz Rożek jest doktorem Fizyki. W „Gościu Niedzielnym” kieruje działem „Nauka i gospodarka”. W 2008 roku został uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Jest autorem naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura. Założył Stowarzyszenie Śląska Kawiarnia Naukowa.

«« | « | 1 | » | »»
 • jola
  25.09.2011 09:42
  Panie Tomaszu, bardzo gratuluję. Nie dziwi mnie ta nagroda. Książka jest świetna, a ja uwielbiam Pana teksty. Czytanie Gościa zaczynam zawsze od Pana :-)

  powodzenia
 • MIXER
  25.09.2011 10:14
  Bardzo lubię czytać teksty dr Tomasza Rożka . Sprawy skomplikowane i naukowe potrafi wyłozyć prosto jak na łopacie ;)) Taki naukowiec w redakcji GN to perełka ;)) POzdrawiam !
 • Artur Walak
  06.05.2014 18:53
  Dlaczego osoba, pisząca do gościa niedzielnego uważa, że życie przyszło na asteroidzie? Czy pan Rożek nie jest zwolennikiem kreacjonizmu naukowego? czy jest zwolennikiem teorii ewolucji? Co na to Biblia? Czy tu nie ma sprzeczności?
 • Artur Walak
  06.05.2014 18:55
  Dlaczego osoba, pisząca do gościa niedzielnego uważa, że życie przyszło na asteroidzie? Czy pan Rożek nie jest zwolennikiem kreacjonizmu naukowego? czy jest zwolennikiem teorii ewolucji? Co na to Biblia? Czy tu nie ma sprzeczności?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.