Tomasz Rożek najlepszy - po prostu

Redaktor „Gościa” autorem najlepszej książki popularno-naukowej sezonu!

Nasz kolega redakcyjny Tomasz Rożek otrzymał z rąk prof. Magdaleny Fikus nagrodę za „najlepszą książkę popularnonaukową w sezonie wydawniczym 2010/2011”, przyznawaną przez Warszawski Festiwal Nauki, Instytut Książki i redakcję czasopisma „Nowe Książki”.

Nagrodzoną pozycją jest zbiór obszernych wywiadów z naukowcami, pt. „Nauka - po prostu”. Autor, umiejętnie stawiając pytania, skłania rozmówców - którymi są wybitni specjaliści - do przedstawiania trudnych kwestii naukowych w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Lektura jest pasjonująca tym bardziej, że omawia zjawiska, które zainteresują każdego - nie tylko kujona z fizyki.

Tomasz Rożek najlepszy - po prostu   Tomasz Rożek, "Nauka po prostu", Demart, Warszawa 2011

Tomasz Rożek jest doktorem Fizyki. W „Gościu Niedzielnym” kieruje działem „Nauka i gospodarka”. W 2008 roku został uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Jest autorem naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura. Założył Stowarzyszenie Śląska Kawiarnia Naukowa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama