Bestie się wymknęły

Co najmniej 25 dzikich zwierząt - m.in. niedźwiedzi i wilków - uciekło we wtorek z farmy w stanie Ohio, a na jej terenie znaleziono ciało właściciela - poinformowała policja. Radzi ona mieszkańcom, by nie opuszczali domów.

Policja nie podała, ile i jakie dokładnie zwierzęta uciekły z farmy w Zanesville, w hrabstwie Muskingum.

Wiadomo, że właściciel trzymał tam m.in. wilki, tygrysy, gepardy, żyrafy, wielbłądy i niedźwiedzie. Gazeta "The Columbus Dispatch" pisze, że na terenie prywatnego rezerwatu trzymano ok. 48 zwierząt.

Jak wyjaśnił na konferencji prasowej szeryf Matt Lutz, we wtorek po południu policja zaczęła dostawać zgłoszenia o dzikach zwierzętach, widzianych w okolicy Zanesville.

Gdy funkcjonariusze przybyli na farmę, przed jednym z budynków znaleźli ciało właściciela, Terry'ego Thompsona - powiedział Lutz. Dodał, że "wszystkie klatki były otwarte".

Policja zastrzeliła dotychczas 25 zwierząt, m.in. niedźwiedzie i wilki.

Lutz zaapelował do mieszkańców, by pozostali w domach. Zapowiedział też, że zwróci się do lokalnych władz, by w środę zamknęły szkoły.(PAP)

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, USA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.