Bestie na ulicach Ohio - dlaczego je wypuszczono?

Właściciel parku, który wypuścił na wolność kilkadziesiąt egzotycznych zwierząt, w tym lwy i tygrysy, a następnie popełnił samobójstwo, był poważnie zadłużony - poinformowała w piątek agencja AP.

Z akt sądowych wynika, że Terry Thompson i jego żona byli winni co najmniej 68 tys. niezapłaconych podatków i w zeszłym roku zostały przeciwko nim wydane dwa zastawy fiskalne na nieruchomości. W zeszłym miesiącu wyszedł z wiezienia, gdzie trafił za posiadanie niezarejestrowanej broni.

We wtorek 62-letni Thompson otworzył klatki swego parku w Zabesville w stanie Ohio i wypuścił na wolność 56 zwierząt. Podczas obławy, która trwała około doby, 48 z nich zostało zabitych - w tym 18 zagrożonych wyginięciem tygrysów bengalskich i 17 lwów.

Rozkaz zastrzelenia zwierząt zamiast ich czasowego uśpienia wydano, ponieważ obawiano się, że po trafieniu środkiem uspokajającym znikną w ciemnościach i obudzą się, zanim zostaną znalezione.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, USA

  • Dymitr
    21.10.2011 15:45
    Zapytałbym raczej, dlaczego jakieś inne niedorozwinięte bestie zezwoliły na prywatną hodowlę takich egzotycznych zwierząt.W imię czego? Demokracji? Może ktoś mi to wytłumaczy?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.