Komentarze 2
 • PanGoladkin
  09.01.2015 13:18
  Jeszcze w latach 1999-2002 moja śp. pani z fizyki opowiadała nam o zbliżających się komputerach kwantowych. Od tamtej pory nie byłem pewny czy czasem nie porzucono badań w tym zakresie. Cieszę się, że idea nie umarła - mam nadzieję, że uda się ją zrealizować.

  Co do ewentualnych zastosowań, to jako jeszcze niedawno zapalony gracz komputerowy powiedziałbym, że dodatkowa moc w tym przypadku doprowadziłaby do "cudów" - fotorealistyczna grafika w 8k, sztuczna inteligencja lepsza 10x niż za dawnych lat, kiedy nie wybierano pomiędzy przeznaczeniem mocy procesora na efekty wizualne lub AI komputera i jeszcze do tego nieograniczony zapas mocy!?

  Dla graczy bajka, szkoda tylko, że gry uzależniają, więc liczę bardziej na zastosowania naukowe nowych kwantowych komputerów.
  • BuryPies
   12.01.2015 07:38
   Obawiam się, że zastosowanie komputerów kwantowych do gier to pieśń bardzo dalekiej przyszłości. Przede wszystkim komputery kwantowe jeżeli powstaną to będą technologicznie tak zaawansowane, że koszt ich produkcji będzie ogromny. Oczywiście ich moc obliczeniowa pozowoli na bardzo szybki rozwój nauki, a także pewnie pozwoli na miniaturyzację samych komputerów, ale technologia to jedno, a gospodarka to drugie. Zapewne koncerny elektroniczne opierające swoją produkcję na krzemie jeszcze przez długi czas będą chciały hamować rozwój rozwiązań nowatorskich, które mogłyby zagrozić ich pozycji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg