Archeolodzy wznowili badania w Jaskini Raj i natrafili na kolejne prehistoryczne znaleziska
Wysiłki mające na celu zwalczanie dezinformacji zwiększają nieufność opinii publicznej także wobec autentycznych, opartych na faktach źródeł - wynika z badania przeprowadzonego pod kierunkiem Uniwersytetu w Zurychu, z udziałem Polaków.
Sport miewa także swoją mroczną stronę.
Kres ich społeczności przyniosło przybycie Europejczyków.
Nauczyciele i opiekunowie mogą zbyt pochopnie przypisywać ADHD lub zaburzenia ze spektrum autyzmu najmłodszym dzieciom w klasie, podczas gdy są to jedynie objawy związanej z wiekiem niedojrzałości - informuje nowy numer "European Child and Adolescent Psychiatry".
2 200 lat p.n.e. nastąpiła wyraźna zmiana w praktykach hodowlanych koni, polegająca na wprowadzeniu bliskiego pokrewieństwa. Doprowadziło to do masowego wykorzystania konia jako środka transportu - wynika z publikacji na łamach Nature.
Z pomocą zaawansowanych technik obrazowych naukowcy przyjrzeli się mózgom matek krzywdzących dzieci. Znaleźli m.in. zmiany powodujące problemy z samokontrolą i siłą, które mogą wynikać z ich własnych doświadczeń maltretowania w dzieciństwie.
Odkrycie prehistorycznych artefaktów w jaskiniach Timoru Wschodniego może rzucić nowe światło na migracje ludzi do Australii - piszą naukowcy na łamach "Nature Communications".
W roku 2022 dzieci z diagnozą ADHD było w USA o milion więcej niż w roku 2016 - informuje "Journal of Clinical Child & Adolescent Psychology".
Użycie sztucznej inteligencji w administracji i zarządzaniu, w wojskowości czy rozwoju kultury – m.in. takie tematy poruszano wczoraj w Genewie na dyskusji panelowej zorganizowanej przez tamtejszą stałą misję Watykanu przy ONZ oraz Fundację Caritas in Veritate.