Jest szansa, że część koralowców poradzi sobie np. z rosnącym zakwaszeniem oceanów.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4 nawiedziło we wtorek wieczorem Sycylię. Wstrząs trwał kilkadziesiąt sekund i wywołał panikę wśród ludności, zwłaszcza w rejonie miast Ragusa, Syrakuzy i Katania.
Sejsmolodzy z Chile zarejestrowali pod Antarktydą 30 tys. wstrząsów.
Pogórnicze odpady mają tendencję do samozagrzewania się. I nieugaszone tlą się latami.
Naukowiec z Politechniki Opolskiej prowadzi badania nad możliwością wykorzystania śląskiej gliny leczniczej pod kątem jej właściwości bakteriobójczych. Projekt otrzymał wsparcie z Narodowego Centrum Nauki w ramach programu Miniatura.
Wulkan Etna na Sycylii przebudził się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z południowo-wschodniego krateru zaczęły wydobywać się ogromne fontanny lawy i kłęby dymu, widoczne z dużej odległości, także z Kalabrii.
Ziemia Staszowska to raj dla specjalistów zajmujących się badaniem wydrążonych przez wodę tuneli. Tutaj rozwijają się i są badane zjawiska krasowe.
Grupa amerykańskich i szwajcarskich naukowców dokładnie zbadała teren jednego z najbardziej znanych amerykańskich parków narodowych – Yellowstone.
Brzmi dobrze, ale nie powinno nikogo zaskakiwać. W Polsce wydobycie złota prowadzono już wiele wieków temu. Wstrzymano je nie dlatego, że złota zabrakło, tylko dlatego, że przestało być opłacalne. Dzisiaj wracamy do tematu.
Z analizy zdjęć satelitarnych zrobionych w latach 2000–2019 wynika, że na obszarze wschodniej Antarktydy, płytko pod powierzchnią lodu, znajduje się ponad 10 tysięcy mniejszych i większych akwenów ze słodką wodą.